Судинна хірургія: варикозна хвороба.

Судинна хірургія: варикозна хвороба.

Первинне варикозне розширення вен нижніх кінцівок (варикозна хвороба)  – розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, що супроводжується неспроможністю клапанного апарату вен і застоєм крові в нижніх кінцівок. Варикозна хвороба і прогресуюча на її тлі хронічна венозна недостатність (ХВН) зустрічається не менш, ніж у 60% населення земної кулі. В Україні, так само як і в країнах Європи, даною патологією страждають близько 25 – 30% населення, причому жінки страждають в 2 рази частіше за чоловіків. Варикоз відомий з давніх часів, навіть у древніх мумій знаходили ознаки варикозної хвороби і трофічних виразок.

Основною проблемою варикозної хвороби є не зовнішній, косметичний, вид, а наявність патологічного рефлюксу (зворотного закидання) венозної крові по системі поверхневих вен, і розвивається на цьому тлі венозна недостатність.

Отже, лікування варикозної хвороби, в першу чергу спрямоване на усунення патологічного венозного рефлюксу. Не можна забувати і про естетичну проблему даного захворювання. Сучасні методи лікування варикозу, спрямовані якраз для вирішення цієї проблеми, як з боку самої хвороби так і з боку косметичного дефекту.

0 відповіді

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
НЕ соромтеся вносить свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *